19 października 2018

Co robimy?

302

Zebrane rowery

283

Przekazane rowery

Fundacja Wielka radość na małych kółkach, jest młodą organizacją pozarządową, a swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Od początku skupiamy się aby pomagać w głównej mierze podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka.

Każdy ma marzenia, każdy choć raz poczuł dumę, satysfakcję i ogromną radość kiedy to marzenie udało się spełnić – niezależnie czy to było marzenie osobiste czy chęć spełnienia marzenia kogoś z naszego otoczenia.

Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Wielka radość na małych kółkach należy kampania pod tą samą nazwą, od której Fundacja wzięła swoją nazwę. Celem akcji jest zebranie nieużywanych rowerów, wyremontowanie ich i przekazanie dzieciakom z biednych rodzin i domów dziecka. W ramach akcji, Fundacja ściśle współpracuje z MOPR. Do tej pory udało nam się wyremontować kilkanaście rowerów i podarować je dzieciakom potrzebującym.

Z okazji 76 Tour de Pologne, Fundacja została zaproszona przez Tauron Polska Energia – jednego ze sponsorów wyścigu – do zorganizowania akcji, podczas której zebraliśmy rowery. Jednoślady w liczbie 76 sztuk zostaną przygotowane przez Fundację i Warsztat Domenico a potem rozdane dzieciakom z domów dziecka i biednych rodzin.

Całość akcji pod piękną nazwą „Uśmiech na dwóch kółkach” zakończymy 6 grudnia na mikołajki.

W ramach działań statutowych Fundacja przygotowuje rowerowe imprezy, podczas których każde dziecko będzie mogło, pod okiem specjalistów, zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy” – kartę rowerową. Ponadto planujemy organizację regularnych szkółek rowerowych, gdzie oprócz karty rowerowej, będzie można nauczyć się jazdy na rowerze, poznać przepisy drogowe lub po prostu spędzić miło czas.

Zobacz jak rozdajemy szczęście.

Poniżej jedna z naszych realizacji. Odbudowa rowerku dziecięcego. Nowa właścicielka była bardzo zadowolona i to jest dla nas największa nagroda.